Enélkül néhány funkció nem fog megfelelően működni!
„Munkáimban egyértelműen a felületek kérdése foglalkoztat. A felületek egymáshoz való viszonyából eredeztethető téri hatás. A tér érzékeltetése. A tér megjelenítése a kompozíciós és a festői eszközök jól megválsztott arányai által….
…A sík keretein belül a tér érzékeltetése számomra a realitásból a transzcendens irányába való elmozdulás lehetőségét rejti magában.”
„Legjobban egy sorozatban tudom magamat kifejezni. Munkáimnak talán ez az egyetlen vonatkozása, ami rokonságot mutat a beszéddel. Általában ott is több mondatot fűzünk egybe. De lehet, hogy mégis inkább a zene hatása döntő. Az egymás után következő részek együtt adják a mű teljességét.” Haász István
1968-ban rajztanárként végzett az Egri Tanárképző Főiskolán, 1979-ben diplomázott a Magyar Képzőművészeti Főiskolán (ma Egyetem). Évekig tanított a kőbányai I. László Gimnáziumban, majd a Fazekas Mihály Fővárosi Gyakorló Gimnázium vezető tanára volt. 1988-tól két évtizeden keresztül oktatott a Moholy-Nagy Művészeti Egyetemen. 2005-ben az International Academy of Arts, Bremen–Vallauris, 2009-ben a Budapesti Műszaki Egyetem hívta meg vendégtanárnak. Pályafutása során több művészeti csoportnak is tagja volt, 1971-ben és1973-ban kiállított a balatonboglári Kápolnatárlatokon. 1989-től tagja a Szentendrei Régi Művésztelepnek, 2008-tól az OSAS Nyílt Struktúrák Művészeti Egyesületnek. Munkásságát számos ösztöndíjjal és kitüntetéssel ismerték el. Közülük a legfontosabbak – 1991-ban és 1996-ban a Pollock-Krasner Foundation, New York, ösztöndíjasa, 1992-ben DAAD ösztöndíjjal a Atelierhaus Worpswede vendége, 1994-ben a Villa Waldberta (Feldafing), 1999-ben a Római Magyar Akadémia, 2004-ben Frankfurt am Mainváros ösztöndíjasa. 2009-től a Széchenyi Irodalmi és Művészeti Aka-démia rendes tagja.
Kitüntetései –
1994: a Magyar Köztársasági Arany Érdemkereszt
2002: Munkácsy Mihály-díj
2010: Érdemes Művész.
1970-től több mint 90 csoportos és 40 egyéni kiállításon szerepeltek munkái Magyarországon és külföldön. Alkotásai mintegy 30 közgyűjteményben találhatók meg, itthon többek között a Magyar Nemzeti Galériában, a budapesti Ludwig Múzeumban, a Fővárosi Képtár Kiscelli Múzeumában, a Kassák Múzeumban, a Paksi Képtárban, a szentendrei Ferenczy Múzeumban a veszprémi Modern Képtár – Vass László Gyűjteményében. Külföldön a Miejska Galeria Sztu-ki, Łódz; a Muzeum Okregowe, Chelm; a Museum für Konkrete Kunst, Ingolstadt; a Museum Ritter, Waldenbuch; a Museum im Kulturspeicher Würzburg gyűjteménye őrzi munkáit.